poslechněte si cd tvrdohlavá
koncerty 2024

Helena Vondráčková | Oficiální internetové stránky

Novinkové CD Tvrdohlavá v prodeji od 4. září

10. srpna 2020

náhled Minulý týden Helena dokončila novou studiovou desku a nazvala ji Tvrdohlavá. Čtyřiačtyřicáté studiové album vznikalo pod producentským dohledem hudebníka a skladatele Karla Maříka. Obsahuje celkem 14 autorských skladeb. Patnáctou bonusovou stopu obsadila melodie z připravovaného filmu Ženská pomsta.
Na albu najdete písničky osvědčených autorů Vašo Patejdla, Ondřeje Soukupa, Václava Noida Bárty nebo Leška Wronky. Ale také skladby autorů, kteří pro Helenu píší poprvé, například Lucia Šoralová nebo sám producent alba Karel Mařík. Texty přispěla Gábina Osvaldová, Petr Šiška, Jan Krůta, Josef Peterka a další.

CD Tvrdohlavá bude v prodeji od 4. září 2020

Helenu Vondráčkovou a Karla Maříka svedla dohromady čirá náhoda a společné hudební vydavatelství. To Karlu Maříkovi nabídlo, zda by nechtěl na chystané album Heleny Vondráčkové napsat nějaký song.

'Heleně jsem navrhl progresivnější, odvážnější, prostě jiný koncept alba než jsou její posluchači zvyklí. Lidé Helenina ražení jsou překvapivě otevření novým trendům, které jejich muziku posouvají o metu dále. Stačilo jen pár minut a bylo jasné, že jsme naladěni na stejnou notu. Od sepsání jednoho songu jsme rázem byli u produkce celého alba. Helena je obrovský profík, se kterým je pro každého muzikanta a producenta výzva a radost dělat,' říká ke spolupráci Karel Mařík.

'Spolupráce s Karlem Maříkem pro mne byla cestou do neznáma, věděla jsem o něm jen velmi málo. Po prvním setkání s ním jsem věděla, že si budeme rozumět nejen hudebně, ale především lidsky. Už proto, že ani jeden nemáme rádi ono hudební škatulkování, jsme za to, že muzika je jen jedna. Celé natáčení probíhalo jakoby v rodinném duchu. Výrazný podíl na tom měl i mladý kytarista a zvukař Tomáš Kryl, v jehož útulném studiu jsme točili,' dodává zpěvačka Helena Vondráčková.

Stejně jako Helena Vondráčková, není ani Karel Mařík v hudební branži žádný nováček. V loňském roce se dokázal prosadit i na světovém trhu, když autorsky připravil album Last Testament někdejšího frontmana skotských Nazareth Dana McCaffertyho. U nás je v hudebních kruzích znám spoluprací s mnoha výraznými osobnostmi české pop-rockové scény jako jsou Daniel Landa či Bára Basiková. Jako producent pomáhá i novým tvářím jako jsou například ex-Superstar Kristýna Peterková či debutující Valeria Tošerová.

Další videa najdete na YouTube.

Související odkazy: